Rehabilitacja domowa

Rehabilitacja domowaRehabilitacja domowa polega na prowadzeniu indywidualnej terapii w komfortowych i znanych pacjentowi warunkach domowych.  Jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy potrzebują rehabilitacji lecz z różnych względów nie mogą dotrzeć do gabinetu, bądź też cenią sobie oszczędność czasu.

Celem rehabilitacji domowej jest przywracanie sprawności fizycznej pacjenta w jak najszerszym zakresie, jak również prowadzenie terapii dającej satysfakcję i możliwość powrotu do normalnej aktywności życiowej. Bardzo ważną  rolę odgrywa otoczenie, w którym prowadzona jest terapia szczególnie dla osób z uszkodzeniami narządu ruchu i układu nerwowego. Środowisko domowe stwarza pacjentowi możliwość ukierunkowania terapii na określone funkcje z wykorzystaniem znanych mu przedmiotów, zachowań i sytuacji życia codziennego. Nie zapominamy również o tak ważnym aspekcie jak edukacja zdrowotna pacjenta i jego bliskich.

Oferta:

  • Masaż leczniczy oraz relaksacyjny niwelujący nadmierne napięcie mięśniowe w idealnym otoczeniu jakie stwarza dom.
  • Rehabilitacja ortopedyczna – m in. stany po urazach narządu ruchu, przygotowanie do endoprotezoplastyki stawu kolanowego, biodrowego, stany pooperacyjne itp.
  • Rehabilitacja neurologiczna: m.in. stany po udarze mózgu, urazach mózgowo-czaszkowych, choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane
  • Rehabilitacja osób starszych
  • Rehabilitacja kręgosłupa
  • Rehabilitacja pacjentów onkologicznych np.: po zabiegu mastektomii masaże limfatyczne, likwidacja przykurczu itp.

Nasi terapeuci to wykwalifikowana kadra pozytywnie nastawiona do pacjenta i jego problemów. W swojej pracy wykorzystujemy wiele metod terapii (np. PNF, Cyriax, Mulligan, McKenzie), jednakże zawsze dostosowane są one do potrzeb i możliwości pacjenta oraz rodzaju jego dysfunkcji. Dbając o Państwa komfort rehabilitanci w razie potrzeby zaopatrzeni są w sprzęt: przenośne leżanki rehabilitacyjne, taśmy oraz piłki thera-band, jednak proszę pamiętać, że to co najcenniejsze możemy Państwu zaoferować to wykwalifikowane ręce terapeuty!